Водозбереження в побуті – це один із головних трендів останніх кількох років. З одного боку, тарифи на холодну і гарячу воду та їх відведення ростуть з року в рік; з іншого, відповідальне ставлення до навколишнього середовища диктує розумне використання всіх ресурсів. Тому тема, як можна зменшити витрату води у ванній, туалеті та на кухні, актуальна як ніколи. А найзручніше скоротити водоспоживання завдяки грамотно обраній сантехніці. На які функції треба звернути увагу до її покупки?
Зміст
В наші дні сотні компаній по всьому світу шукають відповіді на питання, як економити воду за допомогою сантехніки. Результати цього процесу вже цілком доступні та поширені – це десятки технологій, які застосовуються в дуже різних сучасних пристроях. Про найбільш популярні з них варто розказати окремо.
Традиційні змішувачі з двома вентилями не просто незручні та старомодні, але й воду в прямому сенсі зливають в трубу літрами. Відкрити один із кранів, другий, покрутити їх у пошуку оптимальних температури і напору – а весь цей час водний ресурс марнується! Причому процедура повторюється кожного разу, коли потрібно помити руки і посуд, почистити зуби і наповнити ванну. А одноважільні змішувачі для ванни або кухні на порядок вигідніше вирішують задачу, як можна зменшити витрату води. Адже ви одним джойстиком регулюєте обидва потоки, для частих відкриттів не потрібна довга настройка, а бажану температуру легко зберегти, зафіксувавши важіль у потрібному положенні.
Термостатичні змішувачі стають популярнішими з кожним днем. На це працює і дизайн у лаконічному стилі, і високий комфорт, і, звичайно, можливості водозбереження в побуті. Суть цих пристроїв в установленому патроні. Він «відстежує» потоки гарячої та холодної води і, як тільки один із них зменшується (наприклад, коли хтось змив воду в унітазі), відразу коригує протилежний канал, щоб натиск та температура води на виході були незмінні. Тому ви не втрачаєте воду, коли потрібно раптово переналаштувати її характеристики. І, як в одноважільних моделях, бажана температура зберігається на майбутнє. Плюс такі змішувачі можна ставити і на душову систему, і на біде.
Якщо ви намагаєтеся досягти максимуму в питанні, як економити воду на рівні змішувача, то ідеальна відповідь: моделі з інфрачервоними сенсорами. Завдяки таким датчикам, встановленим у районі виливу, кран відкривається і закривається за сигналом електроніки, що реагує на піднесення рук у задану зону. Причому натиск та температура програмуються заздалегідь. Тому води подається стільки, скільки її потрібно – і без зусиль із вашого боку! Але треба бути справедливими: такі змішувачі коштують дорого, мають потребу в живленні (від мережі або акумуляторів) та підходять лише для умивальника та мийки, а ванну набрати з ними проблематично (хоча зустрічаються моделі з сенсором та джойстиком).
При бажанні можна обійтися і без витрат на дорогий змішувач, так як зменшити витрату води цілком реально з більш доступними технологіями на зразок аератора. Він являє собою гумову, пластикову або металеву сіточку, яка встановлюється в зливі. Вода, проходячи через неї, розбивається на найтонші струмочки. Між ними за рахунок особливої форми аератора всмоктується повітря, не дозволяючи потокам знову об'єднатися. В результаті споживання води скорочується, а ефективність роботи змішувача не те що не страждає, а навіть підвищується! Адже струмінь утворюється об'ємний, пінний, приємний до шкіри, до того ж він має поліпшені властивостями омивання.
Чи не найпоширеніший спосіб водозбереження в побуті сьогодні – це унітаз із подвійним режимом змивання: їм оснащено переважну більшість моделей (а в випадку з підвісними унітазами з системою інсталяції та унітазами-біде мова йде фактично про 100% моделей). Суть технології проста: бачок оснащений двома кнопками змивання. Одна спускає повний або близький до того обсяг води, а друга – скорочений. За прийнятими в ЄС стандартами, сантехніка налаштована на 6 л та 3 л відповідно. Хоча багато виробників пропонують ще більш привабливі рішення. Наприклад, об'єм «великого» потоку без втрати ефективності зменшується до 4-4,5 л, а «малого» до 2 чи навіть 1 л!
Одне з найбільш радикальних рішень по темі, як економити воду за допомогою сантехніки, – відмова від ванни на користь душа. Цифри красномовно говорять самі за себе. Для наповнення середньої ванни потрібно 150-200 л (для цих цілей навіть не будь-якого бойлера вистачить, між іншим!). А прийом душа потребує 7-12 л на хвилину в залежності від заданого напору. Тобто на відвідування душової кабіни, якщо не захоплюватися, буде потрібно всього 50-100 л! Звичайно, можна прийняти душ у ванні, але це не так комфортно та безпечно (особливо виграшна тут кабіна без піддона).
Як і у випадку зі змішувачами, лійки для душа сьогодні також майже повсюдно оснащують найдрібнішими сіточками для підмішування повітря у водяний струмінь. Причому це стосується як лійок у звичайному душі, так і в моделях тропічного або гігієнічного типу. До того ж так можна зменшити витрату води без оновлення навіть всієї системи. Вам достатньо змінити безпосередньо саму лійку, яку нескладно придбати окремо як аксесуар.
При виборі мийки на кухню багато хто не розглядає моделі з двома чашами – а дарма! Адже вони не просто зручніше для роздільного миття великого та дрібного посуду і різних за розміром продуктів. Важливіше, що вони вигідніше, так як економити воду вдасться в найрізноманітніших ситуаціях. Наприклад, якщо треба замочити невелику кількість дрібних предметів, можна набирати тільки меншу чашу. А якщо вам потрібно очистити багато посуду, краще мити її в наповненій великій, а змішувачем користуватися лише для ополіскування в дрібній чаші.
Першочергова мета установки системи антипотоп – убезпечити себе і сусідів від затоплення. Однак і на економії води в побуті такий пристрій відбивається позитивним чином. Адже його датчики, встановлені під ванною, душовим піддоном, тумбою під раковину або поруч із унітазом-компактом, моментально сповістять про витік води і навіть перекриють вхідні крани. А значить, ви не втратите даремно дорогоцінні літри води!
Звичайно, зібрати в одній статті всі технології, що дозволяють зменшити витрату води, вкрай складно. Адже у кожного серйозного виробника є свої ноу-хау в цьому питанні. Тому можливостей для ощадливих і прагматичних людей – маса! А щоб покупка такої сантехніки була економічно виправданою, краще звертатися до інтернет-магазину Keramis. Адже у нас оптимальні ціни, а наші консультанти завжди підкажуть, як економити воду за допомогою такої сантехніки!
Зареєструйся та отримай знижку 2%